Zumba fitness

Kilka słów o Zumbie

Gorące rytmy, energetyzująca muzyka, pozytywna energia tak w wielkim skrócie można zdefiniować Zumbę. Jest to tak naprawdę forma fitness zainspirowana latynoskimi rytmami. Jej twórcą jest Kolumbijczyk Beto Perez – tancerz i choreograf.

Zajęcia fitness mają pozytywny wpływ na kondycję i zdrowie człowieka, ponieważ dotleniają organizm, zapobiegają schorzeniom układu krążenia i obniżają poziom stresu. Zumba umożliwia zrzucenie nadprogramowych kilogramów. W czasie zajęć zumby uczestnicy wykonują zestawy ćwiczeń łączących elementy treningu aerobowych z tańcem latynoskim.

Energiczne ruchy wzmacniają i formują mięśnie poszczególnych części ciała. Trening zumby poprawia samopoczucie, przynosi satysfakcję i radość uczestnikom.

Układy ćwiczeń na zajęciach zumby są dedykowane różnym grupom uczestników: początkującym, średnio zaawansowanym i zaawansowanym. Na Zumbie będziesz bawić się jak dziecko.

Zalety zumby

Praktykowanie zumby korzystnie wpływa nie tylko na zdrowie fizyczne, ale i psychiczne. Jeżeli będziemy regularnie uczestniczyć w zajęciach ZUMBA® FITNESS, przyspieszymy proces trawienia, co zaowocuje szybszym spalaniem kalorii. Efekty ćwiczeń widać już po kilku tygodniach.

Ale to jeszcze nie wszystko

Tak  naprawdę ćwiczenia te mają prozdrowotne właściwości. Zumba® jest idealna dla osób, które prowadzą stresujący tryb życia i te, które borykają się ze schorzeniami układu naczyniowego. Warto wiedzieć że przy Zumbie nabieramy pewności siebie, przy okazji poznając innych ludzi. Nie ma nic lepszego jak wspólna „impreza” z ludźmi która wyzwala pozytywną energię paląc przy tym kalorie(w czasie jednej godziny treningu połączonego z tańcem możemy spalić nawet 400 kcal) .

kto może Zumbować?

Zumba jest dla każdego bez względu na wiek, płeć i posiadaną kondycję.

Łatwe ćwiczenia sprawiają przyjemność z Zumbowania nie tylko starszym uczestnikom, ale również i tym najmłodszym. W Zumbie nikt nikogo nie rozlicza z kroków, każdy daje z siebie tyle ile jest w stanie dać.

Po prostu „baw się i ruszaj” to w kolumbijskim slangu oznacza Zumba.

Zumba jest stylem życia, daje możliwość wyzwolenia energii i seksapilu, a także pozwala uwolnić się od stresu i negatywnych emocji. Przyłącz się już dziś i poczuj radość z życia.

Jeśli masz jakieś pytania, napisz lub zadzwoń do mnie.

Facebook
YouTube
Instagram